Перед українськими містами та громадами стоїть критично важливий виклик — підготовка до відновлення та закладення фундаменту для сталого і справедливого розвитку. Це вимагає глибокого розуміння поточної ситуації в різних частинах країни та аналізу відповідних найкращих практик. Урбаністичні дослідження стали невід’ємною частиною сучасної практики міського планування, відкривши нам широкий спектр методологій.
У заході візьмуть участь українські та європейські організації з великим досвідом проведення досліджень. Учасники дізнаються про різні методи дослідження міста та їхній вплив на практику, обміняються досвідом та розглянуть реальні кейси роботи в умовах воєнного часу. Програма включатиме презентації від представників таких організацій, як Cedos, Urban Reform, Ro3kvit, ReStart, GIZ, ORG та голландсько-українського колективного проєкту Panorama Ukraine, а також групові дискусії та панельні сесії.
Дискусія буде зосереджена на таких ключових аспектах: дослідження міст та громад, партисипативні практики та першочергові кроки для відновлення. Очікується, що захід завершиться узагальненням кращих практик та напрацюванням спільного підходу до роботи з містами та громадами, який слугуватиме фундаментом для їхнього подальшого розвитку. Дискусія також розгляне питання відновлення України в міжнародному дискурсі міського планування.
- Коли: 14 вересня, 10:00 – 13:00
- Де: в Чернівцях, точне місце проведення ми повідомимо усім зареєстрованим
- Робоча мова: англійська (без перекладу)
- Зареєструватися на подію ви можете за цим посиланням
Воркшоп є частиною Українського урбаністичного форуму — щорічної знакової події у сфері міського розвитку в Україні, організованої аналітичним центром Cedos.
Воркшоп організовано у партнерстві з Ukraine — the Netherlands Urban Network (UNUN) – зростаючою спільнотою українців у Нідерландах, голландськими архітектурними та містобудівними організаціями та іншими фахівцями з просторового планування, які об’єднали свої зусилля для обміну знаннями в контексті відновлення України. Воркшоп організовано у партнерстві з Panorama Ukraine — спільним проектом Міжнародної архітектурної бієнале в Роттердамі (IABR), Українсько-нідерландської урбаністичної мережі (UNUN), Нідерландської ради урядових радників (CRa), Nieuwe Instituut (NI), Незалежної школи міста (Independent School for the City) та Vereniging Deltametropool (VDM), а також за щедрої підтримки Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів (OCW).
Воркшоп відбувається за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Цьогорічний форум відбудеться за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні. Головний локальний партнер — Чернівецька міська рада. Головний інформаційний партнер — урбаністична платформа Mistosite. Серед цьогорічних партнерів форуму також: ООН-Хабітат, Посольство Королівства Нідерландів в Україні та Ukraine — the Netherlands Urban Network (UNUN).