2 грудня 2021 року відбувся воркшоп щодо вирішення комплексного освітлення будівель Резиденції митрополитів Буковини і Далмації та прилеглого дендрологічного парку. Організаторами воркшопу виступили Виконавчий комітет Чернівецької міської ради, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Місцева спілка архітекторів України в Чернівецькій області.
У воркшопі прийняли участь архітектурні майстерні AddLine , BOYKO architects AB. Grugorchuk  за участі міжнародної світлотехнічної компанії Expolight та студентів бакалаврів факультету архітектури, будівництва та декоративно- прикладного мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Завдання даного воркшопу набагато ширше, ніж просто підсвітити цю архітектурну перлину. Метою є створення унікального підсвічування та перманентного інтерактивного медійного шоу, підкреслення світлом ландшафту таким чином, щоб цей комплекс зазвучав на всю Ураїну та став модним туристичним місцем, заодно допомагаючи розкривати величезний туристичний потенціал Чернівців.
Студенти 3-4 курсів факультету АБДПМ ознайомились з презентацією «Світло як ключовий інструмент донесення сенсів. Архітектурно-світловий дизайн як невід’ємна частина сучасного сіті-брендингу» від команди Expolight . Учасники воркшопу були поділені на бригади та почали працювати з допомогою сертифікованих архітекторів та архітекторів-магістрів. Учасники перевершили всі очікування і включилися в роботу з палаючими очима! З такою талановитою молоддю, яку вдалося зацікавити архітектурним світловим дизайном в України велике майбутнє!
На завершення воркшопу була організована екскурсія по території Резиденції митрополитів Буковини і Далмації для участників воркшопу, яку провели Проректор, проф. д.і.н. Тамара Марусик та завкафедри архітектури та збереження об`єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО д.а. сертифікована архітекторка Ірина Коротун.

Залишити коментар: