23 листопада в Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулась нарада з учасниками будівельного процесу з питань дотримання норм безбар’єрності, при спорудженні об’єктів.
З вступним словом до учасників наради звернувся Олександр Шведик, начальник відділу містобудування та архітектури управління містобудування, архітектури та технічного нагляду Департаменту капітального будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації. Олександр Іванович звернув увагу на проблемні питання проектування (доступність до об’єктів, клас наслідків відповідальності, виконання експертних звітів).
Про питання фізичної доступності будівель та споруд при здійсненні контролю за будівництвом доповів в.о. начальника управління ДІАМ у Чернівецькій області – Ігор Шаповал.
Як представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Чернівецькій ОДА презентувала учасникам наради інформацію щодо питань доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. У презентації «Чому доступність є важливою?» звернула увагу на права людей з інвалідністю, нормативно- правові норми (ДБН «Інклюзивність будівель і споруд»), хто такі маломобільні групи населення, що таке інвалідність і чому варто застосовувати універсальний дизайн.
Досвідом у сфері доступності поділилася також і представниця Полтавської обласної державної адміністрації Антоніна Ільїна.
Архітектор, голова місцевої організації Національної спілки архітекторів України в Чернівецькій області – Ярослав Бойко презентував проект «Місто для людей: дружне для пішоходів місто», який зараз реалізовується в Чернівцях.
Також у заході взяли участь голови Вижницької та Дністровської РДА, архітектори, інженери технагляду, інженери проектувальники та експерти у галузі будівництва. Важливо, щоб питання доступності залишалися в пріоритеті, а фахівці виконували свою роботу якісно і відповідно до норм.

 

Залишити коментар: