З 27 червня по 3 липня у місті Львові відбувся Другий Фестиваль архітектури та мистецтв «ВЕЖА».
Фестиваль відбувається з 2018 року наприкінці червня – на початку липня.
Ціль фестивалю – популяризація сучасної української архітектури та підвищення конкурентоздатності українських архітекторів.
Ініціатором проведення Фестивалю є Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України.
 
На багатьох майданчиках Львова та Свіржського замку відбувався Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв ВЕЖА. Тематикою цьогорічного фестивалю стала проблема конструктивного діалогу поміж мистецтвами, саме тому він отримав назву «Де?Конструкція». Йшлося про пошук тих речей, які митців повинні об’єднувати поміж собою.
Гаслом фестивалю стала фраза «Архітектура, яка об’єднує», а тому на фестивалі окрім архітектури були присутні кіно, образотворче мистецтво, скульптура, музика та мода.
У межах Фестивалю відбувся архітектурний кінофестиваль, інтелектуальні круглі столи «Місто та спадщина» і «Зміни в сучасній діяльності архітекторів», виставка кращих дипломних проектів студентів «Львівської політехніки»та художніх інсталяцій Львівської академії мистецтв, макетний воркшоп, присвячений темі пошуку простору комфортного існування людей, архітектурні квести по Львову, дитяча програма.
Окрім того, відбулося оголошення результатів Всеукраїнського архітектурного конкурсу «Премія Національної спілки архітекторів України», конкурс інсталяцій у Свіржзькому замку, екскурсії архітектурними майстернями і новобудовами Львова, авторські лекції відомих архітекторів, святкування дня Архітектури України на відкритій сцені та багато інших цікавих подій.
Топ-спікерами фестивалю були всесвітньо відомі архітектори: Мартен Дюплантьє – Президент національної Спілки архітекторів у Франції, Дорота Козяра – польська художниця та дизайнер, що зараз працює в Мілані (Італія), Атільо Тіррані – професор Міланської політехніки, який викладає у школі Баухауз у Дессау (Німеччина). Також були лекції та екскурсії від українських зірок: Дмитра Антонюка, Марка Савицького, Тетяни Казанцевої, Ольги Клейтман, Андрія Асанова, Остапа Грома та інших цікавих особистостей.

Залишити коментар: