Делегація Національної спілки архітекторів України в складі: віце президентів НСАУ Чижевського А. Л., Олійник О. П., Пікущенко О. Л. взяла участь в міжнародному архітектурному форумі «Масовий туризм в історичних містах», вперше організований в Баку Міжнародним союзом архітекторів ( МСА) і Союзом архітекторів Азербайджану (СAA), який проходив з 8 по 10 червня 2019 року в Центрі Гейдара Алієва.

Форум проводиться за участю Міжнародного союзу архітекторів за підтримки Міністерства культури і Спілки архітекторів Азербайджану.

Цілі Форуму:
• вивчення способів розвитку туризму на стійкій основі;
• аналіз існуючої і потенційної державної політики в галузі збереження спадщини;
• обговорення ролі архітектора в управлінні масовим туризмом в історичних місцях;
• розгляд сьогоднішньої архітектури як спадщини завтрашнього дня і складання списку об’єктів сучасної архітектури для висунення на здобуття статусу об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
• створення набору керівних принципів сталого туризму для того, щоб допомогти містам у розробці ефективної політики;
• створення мережі історичних міст, порушених масовим туризмом.

З появою недорогих подорожей, індустрія туризму переживає безпрецедентний бум. В результаті масовий туризм все частіше характеризується як дратівливий, навіть руйнівний, що часто призводить до демографічних зрушень, невдоволення місцевого населення, зростання цін, зникнення малого бізнесу, збитку спадщини і втрати культурної самобутності.

У зв’язку з цим, даний форум призначений для вирішення цих проблем, а також обговорення того, як архітектори та зацікавлені сторони можуть допомогти створити найбільшу гармонію між історичними містами і туристами. Форум відкритий для представників як розвинених, так і нових напрямків історичного туризму.

 

Спочатку учасники семінару мали змогу ознайомитися з виставкою, організованою у фойє Центру.

Після того як пролунав державний гімн, помічник Президента Азербайджанської Республіки з економічних питань – завідувач відділом Алі Асадов зачитав учасникам форуму лист Президента Ільхама Алієва.

Відкрив захід голова Правління Союзу архітекторів Азербайджану, заслужений архітектор Ельбан Гасимзаде відзначив активну участь очолюваної ним структури в роботі Міжнародного союзу архітекторів, повідомив, що в Баку проводяться заходи, конкурси та фестивалі міжнародного значення в сфері архітектури, велике значення в нашій країні надається зміцненню місця і ролі архітекторів у суспільстві.

«Нас знають, нам вірять, нас поважають. Завойовані нами досягнення, як в інших областях, так і в сфері архітектури, показують всьому світу, що Азербайджан розвивається. Результати обговорень, які пройдуть на триденному форумі, будуть застосовуватися у всіх куточках світу, в тому числі в історичних містах. Туризм не тільки не зашкодить історичної спадщини, але історична спадщина навіть багато придбає від туризму. У ці дні закордонні гості познайомляться з культурною спадщиною нашого народу, дізнаються про досягнення, завойованих Азербайджаном в останні роки, гостинність нашого народу. На сесіях, які пройдуть в рамках форуму, будуть обговорені питання використання та охорони історичної спадщини, впливу туризму на економіку, інфраструктуру, а також контролю за масовим туризмом в історичних містах », – сказав Ельбан Гасимзаде.

Було повідомлено, що рішення про проведення форуму було прийнято 29 березня минулого року на зустрічі Президента Ільхама Алієва з вищим керівництвом Міжнародного союзу архітекторів. Основна мета форуму полягає у вивченні напрямків стрімкого розвитку туризму, аналізі існуючої і потенційної суспільної політики для збереження культурної спадщини, розгляді сьогоднішньої архітектури як спадщини майбутнього, підготовці списку зразків сучасної архітектури для статусу всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, відповідних правил зі сталого туризму, а також мережі історичних міст, що впливають на масовий туризм.

Виступили на заході президент Міжнародного союзу архітекторів Томас Воньер і головний спеціаліст департаменту аналізу і конкурентоспроможності Всесвітньої туристської організації ООН Мішель Жуліано відзначили значення форуму. Було доведено до уваги, що можливості дешевих подорожей, створюють проблеми для туристичної галузі. В результаті масовий туризм набуває руйнівний характер і призводить до демографічних змін, невдоволення місцевого населення, підвищення цін, втрати історичної спадщини і культурного своєрідності. Робота форуму спрямована на забезпечення діалогу архітекторів та інших фахівців для досягнення інформаційної гармонії між історичними містами і туристами.

         

 

Залишити коментар: