7-9 червня  2019р. за підтримки територіального відділення ордену архітекторів Румунії в м. Бакеу відбувся  форум.

В період з 07 по 9 червня 2019 року територіальне відділення ордену архітекторів в Румунії Бакеу-Нямц провело 5-ий міжнародний Зональний форум архітектури та містобудування MOLDOVA REPER 2030, присвячений майбутній проекції території Молдови, східної межі Європи.

Захід відбувся інтенсивним та насиченим поєднанням презентацій та дебатів, спрямованих на висвітлення та привернення уваги громадської думки, фахівців та осіб, які приймають рішення, про широкі питання територіальної організації, комунікацій, демографічних та екологічних умов, специфічних для цього географічні райони, які в даний час вважаються одним з полюсів бідності в Європі.
Основні архітектори та містобудівники з Румунії, Республіки Молдова та Чернівецької області проаналізували         можливі рішення для майбутнього збалансованого розвитку цієї території, де проживає близько десяти мільйонів людей, критично підійшли до поточного контексту та обговорили ідеї та конструктивні бачення для того, щоб зробити область Молдови в короткостроковій перспективі орієнтиром інвестиційного розвитку в чистому середовищі, спрямованого на приведення рівня життя населення, комфорту та міського ландшафту до стандартів розвинених регіонів Європи.

Робота з організації форуму є ще одним кроком у справі створення спільної емуляції для створення та реалізації соціального договору між архітекторами, політиками, техніками, будівельниками та громадянами через тип «розумного» ставлення та дій, які можуть незабаром у східній частині Європи гармонійно розвинений простір з високою якістю життя.

Презентація робіт відбулась в муніципальному театрі “Джордже Баковія”, де виступили з привітальним словом  координатор заходу та  Президент відділення архітекторів у Румунії філія Бакэу-Нямц Ліліана Баргу, Георге Попа (державний секретар Міністерства культури та Національна ідентичності) та Сорін Брашовану (президент Ради округу Бакеу).

Доповідали архітектори Ніколає Чаралунга (Бухарест), Соріна Габрае (Бухарест), Лівіу Янасі (Бухарест), Іон Андріу (Сучава), Сергій Северін (Кишинів), Міхай Тулбуре (Ботошані), Соріна Брашовану (Барселона).

Україну на форумі  представляли Голова місцевої організації Національної Спілки Архітекторів України в Чернівецькій області Ярослав Бойко та  архітектори з Чернівців та Львова Володимир Венгренович, Тетяна Паранчак та Валерія Полянська.

Мовну комунікацію між сторонами налагоджував архівіст, краєзнавець Драгош Олару.

Другий день форуму проходив  в меморіальному будинку Розетті-Тоскану  в якому проживав румунський композитор, диригент, скрипаль та піаніст Джордж Енеску. Захід завершився у внутрішньому дворі будинку зворушливою музикою і поетичними читаннями поета Влада Мєнеску і фольклориста Флоріна Тутуяну.

В останній день учасники форуму відвідали мальовниче селище Сланич Молдова та мінеральні джерела в цій місцевості.

 

Залишити коментар: