Книга Ганни Бондар висвітлює засади організації та проведення архітектурних конкурсів і конкурсів розвитку територій у сучасній Україні. Авторка прагне започаткувати публічну дискусію щодо демократичних методів відбору проектних пропозицій у сфері архітектури та міського планування, популяризувати конкурсну практику як обов’язковий елемент ефективної системи публічних закупівель і виробити поради щодо поліпшення якості підготовки архітектурних проектів і містобудівної документації. Основне завдання публікації — поширення найкращих практик з організації та проведення архітектурних конкурсів та обґрунтування важливості залучення громадськості на ранньому етапі прийняття рішень щодо міського розвитку.

У книзі досліджено більше 30 архітектурних конкурсів,

 що відбулися в Україні у 2007–2017 рр. за ініціативи органів державної влади, місцевого самоврядування, приватних осіб і громадських організацій. Авторка аналізує українське законодавство, європейські принципи та методи організації конкурсів, а також подає рекомендації щодо реформування галузі відповідно до європейських директив.

Це практичний довідник, призначений для місцевих політиків, співробітників районних, міських та обласних адміністрацій, девелоперських компаній, а також організаторів архітектурних конкурсів та архітекторів, які мають намір взяти участь конкурсах, профільних ВНЗ та громадських організацій, а також всіх зацікавлених в гармонійному розвитку міст України.

Щоб слідкувати за розвитком сфери архітектурних конкурсів, завітайте на сайт авторки: https://bondarhanna.wixsite.com/competitionbook

Про авторку

Ганна В’ячеславівна Бондар народилася в 1975 році в м. Києві. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за фахом «Мистецтвознавство – організація та управління художньою культурою», Київський Національний університет будівництва та архітектури та Національний університет «Львівська політехніка» за фахом «Архітектор». Координаторка міжнародних та всеукраїнських конкурсів, зокрема Міжнародного відкритого конкурсу на оновлення громадського простору центрального ядра міста Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS» (2014-2015). Координаторка стратегічної ініціативи «Дніпровська перлина» в рамках Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року (2012-2013), міського проекту реновації історичного середовища на Подолі та Дніпровських схилах «Київ Самобутній» (2013-2015). Кураторка фестивалю міських проектів «PROмісто» (Київ, 2015), проектного семінару «Право на місто» (Київ, 2015). В 2015-2016 роках виконувала обов’язки головного архітектора м. Києва.

Залишити коментар: