11Н А Ц І О Н А Л Ь Н А

С П І Л К А   А Р Х І Т Е  К Т О Р І В   У К Р А Ї Н И

П  Р  А  В  Л  І  Н  Н Я

 вул. Бориса Грінченка, 7, м. Київ, 01001  тел. (044) 279-98-08, факс (044) 278-13-11

E-mail: arhitektor2@gmail.com

________________________________________________________________________________________________________

№ 4  від  11 січня  2018р.

 

Президенту України

Порошенку П.О.

Вельмишановний Петре Олексійовичу!

22  грудня 2017р.  Національна спілка архітекторів України скликала свій з’їзд в поточному році вже вдруге. Вдруге ми звертаємось до Президента України від імені з’їзду. В лютому 2017 року ми не були почуті. На жаль, ситуація нагадала нам дії попередньої влади, яка повністю знехтувала власне гасло – «Почую кожного».

Але нас не покидає надія, як вона не покидала нас у найкритичніші часи Майдану, коли Будинок архітектора Національної спілки архітекторів України  за нашою ініціативою став домом   майданівських сотень.

З’їзд НСАУ заявляє, що в нашій галузі склалась критична і нестерпна ситуація , і особливо через діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ).

За роки існування з часів утворення Державна архітектурно-будівельна  інспекція не тільки стала надлишковим в будівельній галузі центральним органом виконавчої влади, але й остаточно сформувалась в повністю корумповану структуру, головною і єдиною метою існування якої стала винятково фіскальна діяльність. Цьому повністю сприяє надане ДАБІ в результаті законодавчих закулісних маніпуляцій право поєднувати функції слідства, обвинувачення та судочинства. Саме такими правами наділені посадовці ДАБІ, які в переважній більшості за фахом та досвідом являються в нашій галузі людьми випадковими, і на відміну від проектувальників та будівельників за законами необтяжені   персональною відповідальністю за власні дії.

Практика поборів, шантажу та корупції, яку культивує Державна архітектурно-будівельна інспекція, засвідчує, що в діяльності цієї структури немає нічого «державного»,  а тим більше «архітектурного».  Діяльність ДАБІ не тільки наносить непоправної шкоди проектно-будівельній  справі та гальмує розвиток підприємництва в галузі, але збурює суспільство і дискредитує Державу.

Будь-які спроби Національної спілки архітекторів України налагодити конструктивну співпрацю постійно ігнорувались керівництвом ДАБІ  протягом усього часу існування цієї структури.

Національна спілка архітекторів України, як  діючий член Міжнародної Спілки Архітекторів та професійних європейських асоціацій постійно  готова активно долучатись до роботи над змінами   законодавства та практичної діяльності, яка пов’язана з контролем та наглядом в нашій професійній архітектурно-будівельній галузі.

Ми твердо переконані, що необхідно негайно змінювати правовий статус та повноваження ДАБІ, забезпечити повернення і дотримання реальної законності в галузь, децентралізацію повноважень та ліквідацію корупції.

         Професійна архітектурна громадськість України сподівається на Вашу, вельмишановний Петре Олексійовичу, підтримку в вирішені цього надзвичайного важливого для архітектурно-містобудівної галузі питання.

 

З повагою,

за дорученням делегатів

XX з’їзду НСАУ

Президент

Національної спілки

архітекторів України                                                           В.М. Гусаков

Залишити коментар: